pátek 8. února 2013

Provázek pro nás - studenty - opět nabízí:

Dobrý den,
dovolte, abych Vám nabídla dvě zcela speciální představení pro studenty středních škol - v obou případech jde o oblíbené inscenace Divadla Husa na provázku, doplněné o přednášku dramaturga, která diváky může uvést do děje, osvětlit souvislosti a dodat kontext celé inscenace... za zcela výjimečnou cenu 100 Kč za osobu.
Jedná se o představení:

Michail Bulgakov

MAESTRO A MARKÉTKA
režie: Vladimír Morávek
v pondělí 25. 2. 2013 v 19.00

Debut hodný Dostojevského anebo možná jenom Sen. Jeden z nejdelších snů, jakého jest bytost lidská schopna.
Očem že to je? Či vlastně o kom? Kolik trapných příhod! Kolik smutku i zoufalství! Ale zároveň - kolik radosti! A právěv téhle době? No to snad ne!
Dramatizace legendárního románu o ďáblovi v překladu Aleny Morávkové se ujal Josef Kovalčuk a Vladimír Morávek. V inscenaci uvidíte prakticky celý soubor brněnského divadla, přičemžv hlavních rolích se představí Andrea Buršováv roli Markétky, Michal Daleckýv roli Mistra a Jan Kolaříkv roli ďábla Wolanda.
Ústředím motivem provázkovské inscenace je ples Sta králů, který se koná jednou za sto let, jehož se účastní odporní zločinci, podvodníci, všemožní darebáci a hříšníci všech dob. Hudbu k představení, ve kterém nebude chybět ani scéna létání nad Moskvou nebo starověký příběh o ukřižování Ježíše Krista, složil Mario Buzzi, scénu, v níž časoprostor nehraje žádnou roli, navrhl Miloš Zimula, autorkou kostýmůje Sylva Zimula Hanáková.

Nenechte si ujít ďábelskou komedii o lidské odvaze a zbabělosti! Přijďte se opít absurdní fantasmagorickou magií, která jako břitva zábavným, groteskním způsobem proniká k podstatě věci a k otázkám o lidském údělu.

a poté

KarelČapek
HORDUBAL
(ach, stůl, židle, světlo a sloup)
režie: J. A. Pitínský
pátek 8. března 2013 v 19.00
Baladický příběh o lásce, hříchu a vině, o návratu domů a hledání ztraceného srdce. Trochu i detektivka. Jedno z vrcholných děl Karla Čapka v inscenaci J. A. Pitínského.
Co je skutečně pravda o Hordubalovi a Polaně? Co je pravda oŠtěpánu Manyovi?
Člověk je příliš složitý na to, aby měl jedinou tvář.
1.díl projektu Čapek na provázku.
V hlavních rolích:
Vladimír Hauser, Andrea Buršová, Robert Mikluš, Jiří Pecha, Josef Králíka další členové souboru DHNP.
Dramatizace: Josef Kovalčuk
Dramaturgie: Miroslav Oščatka a Josef Kovalčuk
Scéna: Jan Štěpánek
Kostýmy: Jana Preková
Hudba: Petr Hromádka

Pitínský je v interpretaci Čapka průzračně jasný, vyhýbá se jakýmkoli manýrám, každé gesto kohokoli z hereckého souboru má význam a platnost vzhledem k celku.
KroměHausera zaslouží zvláštní uznání ještě Jiří Pecha, který se po dlouhé době vrátil na jeviště a číší z něho radost, herecký um je v každém jeho pohybu i výrazu. Obě poloviny Pitínského inscenace jsou uhrančivé – ta první zemitou expozicí příběhu, ta druhá postmoderně postaveným soudním tribunálem..Oběctí Čapkův text, povyšují ho na dramatický koncert, zachovávají jeho naléhavost a relativnost pravdy.“
Klára Kubíčková, MF Dnes (12. 3. 2010)


Nabízíme vám speciální vstupné na toto představení – pro vaše studenty s krátkou přednáškou dramaturga představení – za 100 Kč za lístek.
Objednávejte prosím na adrese: vstupenky@provazek.cznebo na tel. čísle 542 210 407

Děkujeme a přejeme krásný víkend!
-- 
S pozdravem

Alžběta Nagyová

PR, NÁBOR, PROPAGACE

Pokud si přejete tyto informace již nedostávat, napište nám.

CED,p.o. - Divadlo Husa na provázku
Zelný trh 9
602 00 Brno
tel. +420 542 210 407
GSM. +420 737 754 151
www.provazek.cz 

PS:  Vzkaz pro tuto sezonu: "Na co si to hrajeme?"

 

Žádné komentáře:

Okomentovat